З 14 по 21 листопада мешканці України зможуть спостерігати одне з найдивовижніших природних явищ - зорепад Леоніди. Пік метеоритних дощів прийдеться на 16-17 число.

Метеоритний дощ


Як повідомляє видання The Telegraph, саме цей зорепад вважається найактивнішим і яскравим. Частинки пилу з комети 55Р / Temple-Tuttle потрапляють в атмосферу Землі зі швидкістю 159 тис. миль/год. "Увечері (17 листопада - ред.) метеоритний дощ Леоніди досягне свого піку, і краще активність очікується в години до світанку 18 листопада", - пише видання.

Зведопад Леоніди можна побачити щороку в листопаді: якраз в цей час наша планета проходить через потік частинок космічного пилу, які мчать орбітою, яка породила їх комети Темпеля-Туттля. Зорепад отримав назву Леоніди тому, що його радіантом є та точка на небі, яка спостерігачеві відкривається із сузір'я Лева.

Астроном Олег Малков розповідає про метеорні потоки

Популярні новини зараз
Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що останні дослідження показали, що космічні подорожі можуть впливати на людські гени. Такий висновок вчені зробили на підставі результатів обстеження Скотта Келлі, американського космонавта, який повернувся на Землю після річного перебування на МКС.