Апокаліптичні пророцтва перетворилися на вельми популярний жанр. Щодня на споживача інформації висипається купа страхітливих прогнозів. Як повідомляють російські ЗМІ, подібні теорії можна навіть ділити по субжанрам. Тут і справді знайдуться кінці світу на будь-який смак: космічні, кліматичні, вулканічні, техногенні, військові, бактеріологічні і т. д. Особливо цінується подібна есхатологія у важкі часи, але це не єдина причина популярності подібних теорій. Ми спробуємо знайти і інші причини.

Перша з них – комерційна. Справа в тому, що у деяких людей Апокаліпсис асоціюється з необхідністю сховатися де-небудь, дефіцитом продуктів і так далі. Відповідно, коли оголошують про черговий кінець світу, вони кидаються в магазини, купуючи крупи, сіль і різні товари, що зіпсуються ще не скоро. Це представляється їм виходом із ситуації.

Друга причина – відсутність належних знань. Досить часто про кінці світу повідомляють коротко – наприклад, щось впаде в такі-то терміни. Або воно наближається, будучи вже добре помітним. Якщо причини і уточнюються, то коротко і не ясно для "непосвячених". Між тим, знання певних теорій, законів і термінів досить часто допомагає зрозуміти, чи дійсно мова йде про кінець світу або це просто якась "качка".

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Нарешті, четверта причина – бажання прославитися. Частково вона пов'язана з комерцією, проте іноді люди, старанно переконують інших у можливості настання чергового кінця світу, просто бажають таким чином виділитися, стати популярнішим в суспільстві. Це свого роду гра на публіку, тільки особливими методами. Надалі перебувають особи, які розвінчують теорії таких апокаліпсистів, однак їх це вже не хвилює – мета досягнута.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про прогнози Стівена Хокінга