Спеціалісти американського космічного агентства NASA стурбовані мйбутніми дослідженнями та заявляють, що вивчення віддалених планет може бути під загрозою зриву через брак цінного елементу, який використовують для космічних місій.

У звіті урядового департаменту енергетики США йдеться про те, що всі запаси радіоактивного ізотопу плутонію-238, який є основним джерелом енергії, практично вичерпані.

Його видобували ще у 80-х роках минулого століття. А на даний час цього елементу вистачить менш, ніж на 10 років. Іншими словами ситуація просто катастрофічна, адже ставить під загрозу важливі космічні місії.

Хоча зараз існують й інші методи та елементи живлення, проте все ж плутоній є основним засобом живлення міжпланетних зондів для тривалих та деяких космічних експедицій.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

"На дуже віддалену комету ми не зможемо сісти з сонячними батареями розміром з крила Airbus. Тоді як радіоактивне джерело живлення повністю дозволяє це зробити",– запевняє представник NASA Джессіка Саншайн.

У 2012 році Америка відновила виробництво цього важливого елемента, проте сьогоднішні реалії показують, що цього недостатньо і це стало серйозною проблемою для науки.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", спеціалісти NASA виявили на Марсі нові цікаві об'єкти для дослідження. Космічний зонд знайшов геотермальні джерела.