Іридій зустрічається на Землі вкрай рідко. Зате удосталь міститься на метеорах. Проаналізувавши вік земних покладів іридію, вчені прийшли до висновку, що цей важкий, крихкий метал жовтого кольору, найімовірніше є осколками астероїда, що погубив динозаврів 66 мільйонів років тому. Однак останні дослідження показали, що іридій може вбивати не тільки давніх ящерів, але і ракові клітини. Як повідомляє портал EurekAlert, до такого висновку прийшли фахівці британського і китайського університетів.

Вчені встановили, що хімічний елемент іридій, що відноситься до метеоритних порід, є ефективним засобом у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Експерименти показали, що атомарний кисень, який утворюється в результаті проникнення металу в ракову клітку, знищує її, не завдаючи ніякої шкоди здорової тканини.

"Суміш іридію з органічними речовинами проникала у всі шари злоякісної пухлини і вбивала її. Це свідчить про те, наскільки перспективним є такий вид лікування", - пишуть вчені. Зазначається, що "активація" і доставка препарату до уражених органів здійснювалася за допомогою спеціального медичного лазера. "Іридій прилетів на Землю разом з астероїдом 66 мільйонів років тому, і тепер настав час знайти медичне застосування", - заявив професор Уорікського університету Пітер Седлер. Вчені сподіваються на якнайшвидший початок клінічних випробувань.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про загрозу космічного вітру

Популярні новини зараз
Поліція прийшла до нелюдів, які публічно глумилися над дівчатами: покарання за каламутні схеми та вечірки не за горами Яке справжнє прізвище Софії Ротару: цього не знав практично ніхто Хворий на голову Іван "Гойда" Охлобистін вже ділить броню "Abrams": по 10 мільйонів за кожен Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів
Показати ще