Величезний астероїд наблизиться до Землі на максимально близьку відстань. З моменту свого відкриття в 1983 році, було лише одне тісне зближення Фаетона з Землею, яке відбулося 10 грудня 2007 року. Тоді астероїд пролетів від Землі на відстані 18100000 км.

У цьому році він поб'є свій рекорд і 17 грудня 00:00 GMT підійде до нашої планети на відстань 10300000 км. Спостереження за Фаетоном запланований з допомогою 70-метрового радіотелескопу Комплексу дальньої космічного зв'язку Ґолдстоун в штаті Каліфорнія, космічного телескопа "Хаббл", 3-метрового інфрачервоного телескопа IRTF, розташованому на вершині вулкана Мауна-Кеа, і багато інших.

Фаетон - це дуже цікавий об'єкт. Можливо, він виник у зв'язку із зіткненням великих космічних об'єктів, які розділилися на невеликі астероїди.

Даний астероїд вважають прабатьком щорічного потужного метеорного потоку Гемініди - один з найбільш стабільних метеорних потоків на даний момент. Також Фаетон розглядається в якості можливої мети місії "DESTINY" Японського агентства аерокосмічних досліджень.

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський відсунув юних студенток і взявся за Тіну Кароль: вже покликав у свою печерку

Тіна Кароль пов'язала своє життя з Юлією Саніною з The Hardkiss, Дзідзьо буде свідком

Топ найвідвертіших образів Ані Сєдокової, яким позаздрить навіть Світлана Лобода: "Мої помідори"

В Індії жінка народила малюка з 4 руками і ногами - сплелися з близнюком в животі

Показати ще

Раніше NASA звернулася до людства з несподіваним проханням: придумати назву астероїда, з яким зонд компанії зіткнеться в 2018 році. Він також відомий своїми розмірами, а його походження викликає великий інтерес у вчених.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що таємниця рослин-вбивць розкрита.