Британські вчені впевнені, що якщо людина поранитись або отримає травму в денний час, то він відновиться швидше у порівнянні з нічними ранами.

Так, для лікування нічних опіків знадобилося в середньому 28 днів, а для опіків, отриманих у світлий час доби - 17 днів. За допомогою спостережень за відновленням організму 118 чоловік після опіків, вони прийшли до висновку, що на показники загоєння впливає різна швидкість регенерації клітин в залежності від часу доби.

Лабораторні дослідження показали, що клітини сполучної тканини організму, що називаються фібробластами, по-різному працюють протягом доби.

Фібробласти відіграють важливу роль у загоєнні ран, їх основною функцією є синтез компонентів міжклітинної речовини. Вони першими реагують на отриману рану, сприяючи загоєнню.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Але ефективно працюють вони в основному вдень, а вночі помітно сповільнюються.

Один із дослідників доктор Джон о'ніл порівняв цей ефект з забігом на сто метрів: "Спринтер, що стартує з низької стійки, з опорою на грунт, завжди випередить того, хто починає забіг з високого старту.

Отримані дані допоможуть підвищити ефективність методів лікування, вважають дослідники, оскільки активізувати роботу клітин в нічний час допоможуть різні гормони.

Крім того, біологічний годинник кожного живого організму працює за індивідуальним графіком, тому має сенс заздалегідь планувати проведення хірургічних операцій на той час, коли клітини пацієнта особливо активні.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що існування зомбі науково довели.