Незважаючи на заходи прийняті міжнародним співтовариством, загроза глобального потепління залишається серйозною проблемою для жителів Землі. Як часто буває в таких випадках, найбільш вразливими до змін клімату виявляються країни, що розвиваються. Одним з наслідків глобального потепління стало скорочення врожайності кукурудзи. Нагадаємо, що це один з основних продуктів харчування у багатьох африканських країнах південніше Сахари. Як повідомляє видання "Головне", населення цих держав може зіткнутися з голодом вже через десятиліття.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Зростання температур, почастішання посух і хвиль тепла помітно позначаться на те, як буде вести себе кукурудза, що росте на полях в Африці. Ми простежили за тим, як температура повітря і ґрунту впливає на тривалість періоду росту кукурудзи. Виявилося, що підвищення температури веде до скорочення цього періоду, і відповідно, зменшення обсягів накопиченої біомаси", — заявив Енді Чаллинор (Andy Challinor) з університету Лідса (Великобританія).
Як показують розрахунки, в найближчі роки Африку і всю Землю в цілому може очікувати критична ситуація з доступом до кукурудзі – вже в 2018 році врожайність кукурудзи в деяких районах "чорного континенту" різко знизиться, а до 2030 року сучасні сорти кукурудзи не зможуть нормально рости в переважній більшості країн Африки. Додаткова проблема полягає в тому, що виведення нових сортів агрикультур – заняття вкрай неквапливе. У середньому, новий сорт кукурудзи виводиться селекціонерами і освоюється фермерами за 20-30 років, тоді як зміна клімату в Африці йде набагато більш швидкими темпами.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення кукурудзяного рису