Марс приховує кипляче озеро

поділитись
Ученим стало зрозуміло звідки на Марсі канали

Висадка дослідницької техніки на Марс підносить людству все нові і нові сюрпризи. На думку ряду вчених, на Червоній планеті могла існувати навіть життя. Однак точно відомо, що колись на Марсі було набагато більше вологи, ніж сьогодні. Причина поступового осушення поверхні планети не до кінця зрозуміла земним ученим. Крім того, недавно з'явилися підстави вважати, що під поверхнею Марса вода все ж є. Як повідомляє портал GoGetNews.info, Марс приховує від нашого погляду кипляче озеро.

За словами фахівців, на Марсі є озеро з киплячою водою. Вчені вважають, що це дивовижне озеро розташоване під поверхнею Червоної планети. І воно чинить серйозний вплив на формування та зміну марсіанського рельєфу. Саме з-за нього на поверхні планети утворюються каньйони й яри зразок тих, що є на поверхні Землі.

Проте вчені відзначають, що нерівності на поверхні Марса можна пояснити впливом космічних тіл – метеоритів. Адже на Червоній планеті взагалі відсутня атмосфера. У фахівців є свідчення того, що об'єм рідини, що був на поверхні Марса в глибоку давнину, міг зрівнятися з Північним Льодовитим океаном. З іншого боку, частина планетологів вважає, що навіть у давні часи Марс міг бути занадто холодним для постійного існування океанів, і його вода могла знаходитися в рідкому стані лише в часи виверження вулканів.

Недавні спостереження за Марсом за допомогою наземних телескопів показали, що за минулі 3,7 мільярда років він втратив цілий океан води, якої вистачило б для того, щоб покрити всю поверхню червоної планети водяним шаром товщиною 140 метрів. Куди пропала ця рідина, вчені намагаються з'ясувати.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про сліди давнього велетня на Марсі

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
Марс, вода, озеро
Вченим вдалося створити детальну карту мозку із зазначенням більшості нейронів
0
0
08:35 23.07.2018
Виникненню інсульту сприяє вживання газованої води
0
0
07:45 23.07.2018
Вчені адаптували процеси еволюції до міського середовища
0
0
20:45 22.07.2018
Астрономи заявляють, що вже в серпні комета під назвою C/2017 S3 наблизиться дуже близько
0
0
18:39 22.07.2018
Її особливістю є фіксація навіть найменших імпульсів
0
0
17:36 22.07.2018