За даними Всесвітньої метеорологічної організації, 2017 рік може увійти в трійку найбільш спекотних років за весь період спостережень.

Раніше, перше місце у цьому списку посів 2016 рік, коли температура виявилася на 1,1 °C вище доіндустріальних значень.

"Цей процес - частина довгострокової тенденції потепління. Ми стали свідками незвичайної погоди, включаючи підвищення температури до 50 °C в деяких точках нашої планети", - розповів генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Показник середньорічної температури щорічно порівнюють із середнім показником в період з 1981 по 2010 рік, оскільки саме цей період вважається середньостатистичним по середньої річної температури. Експерти стверджують, що температурне значення 2017 року перевищила середній показник на 0,47 °C. Також дані зіставляють з середньою температурою в доіндустріальну епоху - цей показник розраховують за даними спостережень 1880-1900 років. Середня температура в 2017 році, як і в 2016-му, перевищила його більш ніж на 1 °C.

Другий важливий показник темпу глобального потепління - зміна рівня моря. І хоча в першу частину року він залишався незмінним, після літа він почав неухильно зростати. Чи Так це насправді, покажуть більш детальні дослідження. Температура води біля поверхні океану наблизилася до рекордно високим значенням. Вчені відзначили і скорочення обсягів морського льоду в Арктиці і Антарктиці.

Підвищення температури пов'язано з безліччю небезпечних для людини явищ. У 2017 році сталося кілька потужних ураганів і повеней, широко поширилися посуха і лісові пожежі. Експерти Всесвітньої метеорологічної організації наголошують: подібні тенденції небезпечні для всього населення планети, і звернути це можна лише очищаючи нашу планету від викидів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що знайдений "напівживий" мамонт.