Вчені з'ясували, що мікроорганізми, які живуть в антарктичному озері Уїллансом (Whillans) під 800-метровим шаром льоду, переробляють для своїх потреб приблизно 99% метану, який міститься в цій водоймі.

Про це повідомляє видання Еurekalert.

За словами вчених, під масивними льодовиками, на кшталт антарктичного, знаходиться величезна кількість метану. Він появився там або в результаті розкладання похованої раніше органіки, або в результаті виходу на поверхню вулканічних газів.

Метан - потужний парниковий газ, попадання якого в атмосферу у великих кількостях призведе до підвищення середньої температури, подальшого танення льодовиків (і вивільнення нового метану) та інших неприємностей.

Команда вчених з Університету Флориди провела буріння льодовика, забор і дослідження проб з розташованого нижче озера. З'ясувалося, що мікроорганізми, які живуть в ньому, "з'їдають" майже весь метан, який поступає у воду.

За словами вчених, це не можна назвати дивним, оскільки антарктичні мікроби, які живуть глибоко під льодом і, відповідно, позбавлені сонячного світла і атмосферного кисню, змушені вдаватися до інших, часом екзотичним, форм.

Популярні новини зараз

Катерина Репяхова публічно поскандалила з колишньою Віктора Павлiка: "Звели сина в могилу"

Солістка гурту KAZKA Заріцька сильно схудла на "Танцях з зірками": скоро наздожене Могилевську

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", через глобальне потепління на планеті Антарктика почала стрімко покриватись мохом.