40-сантиметрову рибу без очей, яку останній раз у природі бачили в 1873 році, виявили австралійські біологи біля узбережжя континету, на південь від Сіднею.

Експерти використовували сіті, сонар і глибоководні камери для вивчення району від північної Тасманії до центральної частини штату Квінсленд, що отримав назву "найнезвіданіше середовище на землі".

Тривалий час ця істота вважалася вимерлою, тож знахідка буквально приголомшила вчених, передає Sun.

Її упіймали на глибині близько чотирьох кілометрів. До якого виду вона відноситься, дослідники поки що не можуть точно сказати.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва приспустила штани, щоб стати популярнішою: "З подряпинами"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Ані Лорак приголомшила радісною новиною, чекала цілий рік: "Моя особиста історія"

Показати ще

За словами Тіма О'Хари, керівника експедиції, до якої увійшли 27 фахівців у різних галузях науки, риба виглядає дивною, оскільки зачатки її очей знаходяться під шкірою.

Крім дивовижної риби, австралійські дослідники виявили ще кілька істот, раніше не відомих науці. Серед них – риби, які вміють стояти на дні на трьох плавниках, риби зі світлочутливими пластинами, а також різні краби і морські черв'яки.

Науковці також поскаржилися на високий рівень забруднення морських глибин різноманітним непотребом, у тому числі великою кількістю пластику.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", австралійському рибалці в човен застрибнула величезна біла акула.