40-сантиметрову рибу без очей, яку останній раз у природі бачили в 1873 році, виявили австралійські біологи біля узбережжя континету, на південь від Сіднею.

Експерти використовували сіті, сонар і глибоководні камери для вивчення району від північної Тасманії до центральної частини штату Квінсленд, що отримав назву "найнезвіданіше середовище на землі".

Тривалий час ця істота вважалася вимерлою, тож знахідка буквально приголомшила вчених, передає Sun.

Її упіймали на глибині близько чотирьох кілометрів. До якого виду вона відноситься, дослідники поки що не можуть точно сказати.

Популярні новини зараз
Однієї ціни для всіх немає: українців шокували новими квитанціями за воду "Відкосити тепер не вдасться": з 1 червня запрацюють жорсткі правила мобілізації "За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

За словами Тіма О'Хари, керівника експедиції, до якої увійшли 27 фахівців у різних галузях науки, риба виглядає дивною, оскільки зачатки її очей знаходяться під шкірою.

Крім дивовижної риби, австралійські дослідники виявили ще кілька істот, раніше не відомих науці. Серед них – риби, які вміють стояти на дні на трьох плавниках, риби зі світлочутливими пластинами, а також різні краби і морські черв'яки.

Науковці також поскаржилися на високий рівень забруднення морських глибин різноманітним непотребом, у тому числі великою кількістю пластику.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", австралійському рибалці в човен застрибнула величезна біла акула.