Більшість дослідників на сьогоднішній день схиляються до думки, що особливості будови фізіологічно здорового мозку не можуть стати головними причинами геніальності людини, а вирішальними факторами, у кінцевому рахунку, виявляються старанність, цілеспрямованість і наявність сприятливих обставин. Однак, як повідомляє видання The Sun, деякі дослідники все ще намагаються пояснити успіх тих чи інших людей фізіологічними причинами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Антропологи Університету Флориди порівняли розділений на 240 блоків мозок вченого з мозком 85 "звичайних" людей. В ході робіт було встановлено, що розмір та асиметрична форма органу не мають нічого аномального, а ось соматосенсорна, тім'яна, скронева, префронтальна і потилична частини мозку фізика дійсно вкрай незвичайні. Саме це, за словами фахівців, і зумовило наявність у Ейнштейна екстраординарних фізико-математичних, зорових, просторових і абстрактних здібностей.
Відмінності з мозком інших людей в соматосенсорній корі подарували вченому ще й чудову манеру гри на скрипці. Мозок Ейнштейна був витягнутий і детально сфотографований у 1955 р. в Прінстонському госпіталі, практично відразу після смерті відомого фізика. Дозвіл на це дала родина вченого. Сам Ейнштейн, згідно з його заповітом, був підданий кремації, а прах розвіяли за вітром. Зрізи головного мозку були віддані для гістологічних досліджень провідним невропатологам, частина з них до 2010 р. вважалася втраченою, поки не виявилася в одній з приватних колекцій.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в чому знаходили натхнення великі мислителі