Більшість дослідників на сьогоднішній день схиляються до думки, що особливості будови фізіологічно здорового мозку не можуть стати головними причинами геніальності людини, а вирішальними факторами, у кінцевому рахунку, виявляються старанність, цілеспрямованість і наявність сприятливих обставин. Однак, як повідомляє видання The Sun, деякі дослідники все ще намагаються пояснити успіх тих чи інших людей фізіологічними причинами.

Антропологи Університету Флориди порівняли розділений на 240 блоків мозок вченого з мозком 85 "звичайних" людей. В ході робіт було встановлено, що розмір та асиметрична форма органу не мають нічого аномального, а ось соматосенсорна, тім'яна, скронева, префронтальна і потилична частини мозку фізика дійсно вкрай незвичайні. Саме це, за словами фахівців, і зумовило наявність у Ейнштейна екстраординарних фізико-математичних, зорових, просторових і абстрактних здібностей.

Відмінності з мозком інших людей в соматосенсорній корі подарували вченому ще й чудову манеру гри на скрипці. Мозок Ейнштейна був витягнутий і детально сфотографований у 1955 р. в Прінстонському госпіталі, практично відразу після смерті відомого фізика. Дозвіл на це дала родина вченого. Сам Ейнштейн, згідно з його заповітом, був підданий кремації, а прах розвіяли за вітром. Зрізи головного мозку були віддані для гістологічних досліджень провідним невропатологам, частина з них до 2010 р. вважалася втраченою, поки не виявилася в одній з приватних колекцій.

Популярні новини зараз

Газ по 15 гривень, а електроенергія за 2,50: як зміняться ціни для українців у серпні

Зірка "Величного століття" Мер'єм Узерлі показала сімейну ідилію: справжнє жіноче царство

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в чому знаходили натхнення великі мислителі