Вікінги відомі не тільки, як жорстокі завойовники, але і як відчайдушні мореплавці. За деякими даними, саме вони першими з європейців відкрили колись Гренландію і Америку. Ця обставина вже довгі роки підтримує неослабний інтерес до мистецтва суднобудування вікінгів. Як повідомляє сайт Ймовірно, норвезькі фахівці мають намір побудувати репліку найбільшого корабля вікінгів, який носить ім'я "Мюклебуст". На сьогоднішній день, цей корабель є найбільшим з виявлених плавзасобів вікінгів.

Оригінал корабля був виявлений ще у другій половині позаминулого століття в місті Нордфьордейд. Після цього судно направили в музей Бергена, де зараз і знаходиться "Мюклебуст". Майстри з Норвегії мають намір повністю повторити конструкцію корабля в повному масштабі. У тому випадку, якщо проект вдасться реалізувати, то розміри судна будуть становити близько 32 метри в довжину і 6,5 – в ширину. За словами вчених, судно "Мюклебуст" вважається одним з найбільших стародавніх кораблів вікінгів, коли-небудь виявлених археологами на території Норвегії.

Після реконструкції судно стане головною визначною пам'яткою науково-експериментального центру "Сагастад", який планується відкрити в наступному році. Видання зазначає, що роботи по проекту ведуться в самому центрі міста. Таким чином, мешканці мають можливість поспостерігати за процесом відтворення легендарного судна. Судно побудують в Нордфьордейді поруч з тим місцем, де і був виявлений "Мюклебуст". Знайдений при розкопках кургану Рундехогьен корабель є унікальним – вчені виявили його за кілька років до славнозвісного Гокстадського корабля і Усебергского човна.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про символ могутності вікінгів

Популярні новини зараз
Нумеролог Владислав Третяк розповів, навіщо змінювати гімн України і коли в рф будуть голодні бунти: "Перелом у серпні" Деяких українців можуть звільнити від мобілізації: названо категорії Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво" Що попросив чоловік на вечерю перед стратою - найдивніше бажання в історії
Показати ще