Австралійські археологи в музеї Сіднея виявили останки мумії в єгипетському саркофазі, який до цього вважали порожнім. Мумія зберігалася 150 років, але виявили її лише в минулому році, коли вчені відкрили саркофаг.

Фахівці вважають, що знайдені останки людських ніг і кісток були пошкоджені раніше розкрадачами гробниць. Дослідники не приховують свого захоплення від знахідки.

Археолог Джеймі Фрейзер розповів про те, що йому ніколи не вдавалося розкопати єгипетську гробницю, але цей момент наблизився.

"Порожній" саркофаг "знахідку" і три інших саркофага привіз до Австралії засновник музею університету Сіднея в 1860 році. 150 років ніхто не піднімав кришку, так як гробниця вважалася порожньою. Фрейзер стверджує, що єгиптологи не приділили увагу цьому саркофагу через його "непоказний вид".

Зараз експерти спробують ідентифікувати мумію, незважаючи на те що від загальної маси тіла залишилося лише 10%.

Популярні новини зараз

Розлючена українка затримала літак через маску: "Душать нас намордниками"

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Надя Дорофєєва показала, як розслабляється у ванній: "Де купити таку фігуру"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

Археологи також встановили, що ієрогліфи на саркофазі датуються орієнтовно 600 роком до нашої ери і його могли побудувати для жінки Мер-Нейт-Ес, яка, як припускають вчені, була жрицею.

На цей момент науковці намагаються законсервувати рештки.

Джон Магнуссен, радіолог з Університету Маккуорі, який проводив сканування саркофага, повідомив, що дослідникам вдалося перетворити останки в "археологічну знахідку".

Нагадаємо, раніше вчені розшифрували ДНК маленької мумії з пустелі Південної Америки.

Також в Перу дослідники випадково виявили поховання людей, убитих під час жертвоприношень. І був виявлений неприродний череп, який нагадує шумерское божество.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, дослідники знайшли двох древніх єгипетських мумій з фігурними татуюваннями. Вчені з'ясували, що їм більше 5 тисяч років.

Знайдена в "порожньому" саркофазі мумія