На Північному Кавказі, в районі поселення Заюково Карабардіно-Балкарії, археологи натрапили на стародавній підземний комплекс. Це була свого роду техногенна споруда, яка виглядала, ніби перекинута піраміда. Охрестили знахідку "старе місто".

Цікаво, що для місцевого населення таємницею такий факт не був: вони давно знали про ходи, котрі в діаметрі не більше півметра. Ним можна дістатися у величезний підземний "мегаполіс" з древніми будинками, довгими вуличками та площами. Ось тільки жодної живої душі там не зустрінеш.

Вчених розповіді зацікавили і вони вирішили у будь-який спосіб знайти незвичне підземне місто. Але лаз настільки невеликого розміру, що через такий отвір потрапити всередину практично нереально. Потрібно було помітити інший вхід. Експедиції прийшов на допомогу місцевий спелеолог: чоловік давно звернув увагу на загадкової форми грот, звідти постійно тягнуло.

Популярні новини зараз
Росіянка припхалася до Австрії принижувати українок: розплата не забарилася і тільки почалася Олег Жданов прокоментував казки пропагандистів про знищене ППО в Україні: вміють лише малювати свої перемоги Аліна Гросу вже готує собі заміну? Співачка показала ту, чий спів вразить кожного Рашисти вдарили по своїм містам: ЗСУ цього зробити просто не могли
Показати ще

Завали розібрали, виявили глибоку шахту, спускалися туди всією командою, адже поодинці було небезпечно. Хід у місто не привів, завадила якась техногенна спорула у вигляді перевернутої піраміди, де стіни викладені з великих блоків правильної форми, точно покладених один на одного без будь-якого розчину: точно так, як у Єгипті.

Вздовж гроту було багато безліч невеликих проходів-щілин, через які можна хіба тільки просунути руку. Припускали, що так званий бункер мав якесь технічне призначення, наприклад, міг бути енергетичною установкою, холодильником і так далі. Зрозуміти це не важко – на стінах не було жодного характерного напису.

Найближчим часом команда вчених планує проникнути в підземний старе місто. Тобто якщо розповіді місцевих підтвердяться, то його можна буде зв'язати з перекинутою пірамідою технічної споруди і визнати, що це цілий підземний комплекс найдавнішого походження. Колись у ньому цілком могли жити люди.

Дивіться: 7 неймовірних знахідок археологів

Як повідомляв портал "Знай.ua", дослідник інопланетного життя і екс-військовий із США Джейсон Гливес заявив, що Білий дім намагався приховати факт, коли армія змушена була обстрілювати НЛО над Лос-Анджелесом.