Група біологів із Тайваню провела ряд досліджень, в ході яких виявила п'ять найбільш популярних у всьому світі знеболюючих. Однак виявилося, що всі препарати значно підвищують ризик серцевого нападу або інсульту навіть у тих, хто ніколи не відчував подібних проблем. Про це повідомляють ЗМІ.

У дослідженні взяло участь понад 56 тис. людей, у яких іноді спостерігався підвищений тиск. Експерти досконально вивчили вплив кожного з "великої" п'ятірки препаратів - ібупрофену, диклофенаку, напроксену, целекоксибу та мефамінової кислоти. Виявилося, що ібупрофен призводить до 1 серцевого нападу на 305 осіб, а целекоксиб спричиняє аналогічний результат вже 1 зі 105 осіб.

Статистика показала, що вживання диклофенаку призводить до інсульту або серцевого нападу в 1 випадку з 245. Для напроксену показники виявилися трохи вище — серйозні проблеми зі здоров'ям має 1 чоловік з 214.

Мефамінова кислота виявилася найбезпечнішим знеболюючим. Серцевий напад або інсульт підстерігає "всього лише" 1 людину з 394.

Нагадаємо, міжнародна група вчених зіставила результати 522 досліджень за участю понад 116 тис. чоловік і прийшла до висновку, що сучасні антидепресанти дійсно ефективні при боротьбі з великим депресивним розладом.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павлiка Репяхова показала себе в три роки: відразу зрозуміло, на кого схожий малюк

Лілія Ребрик запропонувала ідеальний спосіб пережити аномальну спеку: "Літо покаже, хто ростив ляшки..."

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Показати ще

Крім того, прем'єр-міністр Володимир Гройсман зв'язався з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, який днями спровокував скандал, безсторонньо відізвавшись про Уляну Супрун.

Дивіться сюжет про ліки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", медики назвали небезпечні ліки, яки ведуть до суїциду.