Відходи життєдіяльності американських астронавтів у майбутньому будуть перероблятися в живильну суміш. Енергетична цінність продукту у вчених до цих пір не викликає жодних сумнівів, однак про те, якими смаковими якостями буде володіти винахід, замовчується. Експерти NASA не бачать причин для паніки і недолугих жартів.

Вони стверджують, що система з переробки фекалій астронавтів розробляється вченими з університету Пенсільванії, а підтримку їм надають співробітники NASA. Вони впевнені в тому, що отриманий сумішшю екіпаж зможе бути придатний і необхідний під час довгих місій в далекий космос. Тестування біомаси, яка, за словами розробників, буде по своїй структурі чимось нагадувати клей почнеться вже найближчим часом.

Першими дегустаторами делікатесу повинні стати члени екіпажу навколоземній стації МКС.

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський порахує українців разом з Apple: "Стане другою країною в світі"

Дайвери натрапили на гігантського морського хробака - майже як в "Дюні"

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

Показати ще

Система, найімовірніше, буде використовуватися разом з іншим комплексом під час переробки відходів. Кілька років вчені NASA намагалися придумати, яким чином перетворити сечу астронавтів у питну воду.

Після проведених декількох фільтраційний станцій така вода на смак нічим не відрізняється від звичайної.

Всі процеси будуть протікати в мікробному реакторі. Бактерії переробляють фекалії в певну масу, багату на білковий склад і жири. Після того, як остаточний етап обробки буде закінчено, подадуть обід і самим астронавтам.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що свідомість має космічні коріння.