Як повідомляється на сайті Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), астрономам вдалося отримати знімки небезпечного астероїда. Небесне тіло зблизилося з нашою планетою на рекордну за поточне століття відстань близько 10 днів тому. Астероїд носить ім'я "Фаетон" і досягає 5 кілометрів у діаметрі. Як повідомляє сайт Обозреватель, сфотографувати Фаетон вдалося завдяки радіотелескопа "Аресібо".

За словами астрономів з обсерваторії "Аресібо" Патріка Тейлора, останні дані з радіотелескопа показують, що Фаетон схожий за формою на Бенну – один з найнебезпечніших навколоземних астероїдів. "Єдина відмінність полягає в тому, що всередині Фаетона може поміститися приблизно тисяча Бенну. Темна пляма на його поверхні, можливо, є кратером або іншим поглибленням, яке не відображає промені радара назад на Землю", – зазначив Тейлор.

У NASA нагадують, що Фаетон був виявлений 11 жовтня 1983 року інфрачервоною космічною обсерваторією IRAS. Астероїд визначили як великий об'єкт круглої форми діаметром у п'ять кілометрів. Фаетон відноситься до числа так званих аполлоновскіх астероїдів — малих небесних тіл, що зближуються із Сонцем на невелику відстань. Згідно зі спостереженнями, Фаетон наближається до Сонця на відстань 20 млн кілометрів. Фахівці NASA очікують, що астероїд повністю зруйнується вже найближчим часом.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська видала свій лайфак для підтягнутого тіла: так схуднути зможе кожна

Киянка перетворила дорожній знак на жердину для стриптизу, троє копів спостерігали осторонь: "Чиясь майбутня матiр"

З сином і "переляканою" охороною: Володимира Зеленського зустріли в елітному супермаркеті

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про тріщіни на Сонці