Телескоп Hubble сфотографував планетарну туманність IC 418, відому також як туманність Спірограф, через подібність вигляду до дитячої іграшки.

Вона розташована на відстані в 2 тисячі світлових років від Землі в сузір'ї Заєць, повідомили в NASA.

Планетарні туманності з'являються на кінцевих етапах існування зірок, подібних до Сонця.

Тисячі років тому зірка в центрі IC 418 була червоним гігантом, а потім позбулася своїх зовнішніх оболонок, які і сформували туманність.

У центрі знімка знаходиться ядро червоного гіганта, з якого виникала туманність.

Популярні новини зараз
Влад Шевченко з "Ліги Сміху" показав українців через 36 годин без світла та зв'язку: "Це не мем, це життя" Чому доводиться платити за доставку газу на основі річного споживання: українці не відстають від "Нафтогазу" ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання
Показати ще

Через кілька тисяч років туманність поступово розсіється в просторі, а її центр охолоджуватиметься ще мільярди років, існуючи у формі білого карлика.

Зазначимо, спірограф - дитяча іграшка з пластмасової пластини з вирізаними колами різних діаметрів і набором коліс меншого діаметру з отворами всередині. Використовується для малювання.

Як писав раніше "Знай.ua", на думку фахівців американського аерокосмічного агентства NASA, гриби, які ростуть у зоні, прилеглій до Чорнобильської АЕС, допоможуть захиститися від ультрафіолетового випромінювання.