Цей пристрій від української компанії "Planexta" дуже нагадує звичайний годинник: невеликі за розміром і зручні. Їх можна швидко надягнути на зап'ясті і виміряти тиск.

Як відомо, поширені методи вимірювання артеріального тиску в даний час не досконалі. Однак цей винахід є унікальним, так як до цих пір в світі не було технології реєстрації електрокардіограми з однієї руки.

Гаджет працює за принципом формули Моенса-Кортевега, яка пов'язує пульсові хвилі з артеріальним тиском. Для втілення такої ідеї в реальність гроші збирали по всьому світу.

В той же час проект помітили фахівці NASA. Американські вчені детально вивчили девайс і вирішили, що такому браслету є місце в космосі, щоб стежити за станом здоров'я астронавтів. Український винахід – це спосіб подивитися, наскільки процеси всередині організму збалансовані.

Після більш детальних клінічних досліджень гаджет стане доступним і в буденному житті. Зазначимо, що українські винахідники стверджують, що будуть адаптувати браслет для того, щоб він став першим медичним смарт-годинником.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що технологія МРТ відома фізикам вже давно, але її справжній потенціал починає розкриватися тільки зараз. За допомогою томографа та лазерної установки вчені сфотографували молекулу в ультрависокому дозволі.

Щоб вивчити властивості атомних ядер, вчені об'єднали спеціальний генератор магнітного поля і лазерну установку. Винахід можна порівняти зі свого роду ідеальним набором барвників, мікроскопа і пінцета, які дозволяють створювати неймовірно детальні зображення того, як протони ведуть себе в просторі завширшки всього 2 нанометра.

Подібна установка – універсальний інструмент для вивчення характеристик молекул не тільки біологічних, але і будь-яких інших мікроскопічних системах.

Крім того, група хіміків зі США створила недорогий каталізатор, завдяки якому можна швидко і якісно розщеплювати з'єднання чадного газу. Продукт розщеплення являє собою "заготовку" для спирту та інших органічних речовин.