NASA змусить роботів копати собі ями

поділитись
Тепер і грунт Марса пора досліджуватися

У космічному агентстві NASA протестували нового робота.

 

Цей механічний агрегат під назвою InSight ("Інтуїція"), схожий на невеликий кран, здатний піднімати і переносити різні об'єкти – саме цим InSight і буде займатися на Червоній планеті. Це перший апарат, який вивчить глибинні шари марсіанського грунту, тому замість коліс у нього міцний каркас, що дозволяє йому встояти практично на будь-якій поверхні.

 

Подивіться відео з унікальним роботом:

Для проведення випробувань вчені обладнали спеціальну лабораторію, яка імітує марсіанські умови, включаючи грунт і світло. Вогні, розставлені по всій лабораторії, калібрують камери робота, щоб ті згодом адаптувалися до сонячного світла, який потрапляє в атмосферу Марса.

Оскільки InSight не зможе пересуватися після приземлення, інженери відпрацьовують різні сценарії посадки. Робоче середовище постійно змінюється, імітуючи підйоми і западини з нахилом 15 градусів. В таких умовах апарат тестує три інструменти: гіперчутливий сейсмометр, екран, який його захищає, і датчик теплового потоку. Повна назва всієї установки — Науковий Експеримент із Структури Надр (SEIS).

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що випробування революційного двигуна пройшли успішно. Європейським вченим вдалося розробити перший в світі двигун, який буде працювати від повітря.

Експерти впевнені, що нові двигуни значно полегшать використання низькоорбітальних супутників. Вони відзначили, на супутниках використовуються іонні двигуни, які працюють на ксенон. А як тільки у супутника закінчується запас робочого тіла, він перестає функціонувати і згорає в атмосфері вже через 5 років.

Автор матеріалу: 
Николай Олефиренко
Теги: 
вчені, розробка, дослідження
Вчені дадуть відповідь на запитання мільйонів людей
0
0
10:21 19.06.2018
Вченим із США і Австралії вдалося відкрити нові планети
0
0
08:24 19.06.2018
Сенсаційні звіти розкопок були представлені на науковій конференції
0
0
06:48 19.06.2018
На дні Дніпра виявили сенсаційний артефакт
0
0
20:30 18.06.2018
Американські вчені знайшли ще одно дуже корисну властивість вітаміну D
0
0
13:26 18.06.2018