Психологи звернули увагу на те, що ненасильницька поведінка, турбота і готовність до діалогу асоціюються в масовій культурі з жіночою соціалізацією. Тому деякі громадські течії, які вибирають такі тактики виглядають більш придатними для жінок. Несподіваним чином у переліку подібних рухів виявилося і екологічний. Як показали останні дослідження, чоловіки асоціюють енергозберігаючі товари і роздільний збір сміття з жіночим вибором. Турбота про навколишній світ стала сприйматися як ознака слабкості, повідомляє портал Навколо Світу.

Дослідження складалося з семи експериментів, в яких взяли участь близько 2000 осіб з США та Китаю. В одному з експериментів випробовувані обох статей описали людину, яка прийшла в супермаркет за покупками з полотняною сумкою, як більш жіночну, ніж покупець з поліетиленовим пакетом — не залежно від того, жінка це або чоловік. У другому — представники сильної статі повинні були описати свої добрі вчинки у захист навколишнього середовища. Більшість з них визнала еко-вибір слабкістю, гідною жінок. Виявилося, еко-товари також асоціюються з вибором прекрасної статі.

У третьому експерименті психологи навмисно провокували чоловіків, пропонуючи рожеву подарункову карту з квіточками, щоб вони могли купити лампочки, батарейки і рюкзак. З'ясувалося, що представники сильної статі, мужність яких була поставлена під сумнів прововокативним подарунком, частіше вибирали неекологічні варіанти необхідних товарів, ніж ті, кому пропонували "чоловічу картку" темно-зеленого кольору. Психологи припустили, що чоловіки намагаються довести свою мужність, навмисно вибираючи неекологічний спосіб життя: відмову від сортування сміття, бездумну витрату води і електрики, купівлю поліетиленових пакетів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому чоловіки не користуються косметикою

Популярні новини зараз

Iрина Федишин завалила кицюню пiд сонцем

Дружина Віктора Павлика показала, в чому плюси чоловіка 50+: оце так сосиска!

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Приватний вертоліт впав біля траси, є загиблі: рятувальники пробираються крізь туман

Показати ще