Акула, яка "ходить", може допомогти вченим зрозуміти, як тварини, які жили в морі, навчилися ходити і вибралися на сушу.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Новий вид акул, який "гуляє" морським дном у пошуках здобичі, був виявлений і знятий на камеру дослідниками біля берегів острова Хальмахера, Індонезія.

"В інтригуючому відео плямиста риба, яка є одним з підвидів бамбукової акули, використовує свої передні чотири плавці, щоб повзати по морському дну", – передають ЗМІ.

Як зазначають вчені, це досить розумна техніка для того, щоб непомітно підкрастися до своєї здобичі.

Невідома науці риба виявлена поблизу острова Хальмахера. Новий вид отримав назву Hemiscyllium halmahera – на честь групи акул, з якою він тісно пов’язаний, а також місця, поблизу якого був знайдений. Акула, що є безпечною для людини, виростає до 70 сантиметрів в довжину. Вона подорожує морським дном у пошуках дрібної риби і безхребетних. Полює цей вид зазвичай вночі.

Популярні новини зараз

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

Володарка найбільших сідниць у світі потрясла своїм добром перед камерою: "Чорт забирай, оце дупа"

Тоня Матвієнко показала закоханих батьків, півстоліття душа в душу - "Мої золоті!"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

Еколог Марк Ердман, сказав, що його команда була дуже схвильована відкриттям.

"Місцеві громади корінних народів були інформовані про акулу протягом багатьох поколінь, проте в поле зору науки вона потрапила тільки зараз, коли в регіоні почав активно розвиватися дайвінг", – заявив він в інтерв’ю Mail Online.

Очолював групу, яка знайшла нову рибу, біолог Жерар Аллен. Його дослідження опубліковані в Міжнародному журналі іхтіології.

Акула, яка "ходить", може допомогти вченим зрозуміти, як тварини, які жили в морі, навчилися ходити і вибралися на сушу. Досі аналогічні види акул були виявлені біля островів Нової Гвінеї і Північної Австралії. В цей час вчені намагаються знайти зв’язок між видами. Вони вважають, що новий вид може допомогти врятувати популяції акул в цьому районі.

Варто відзначити, що раніше 26-річний Том Кеннон оприлюднив у Мережі неймовірний знімок китової акули – вона зачаїлася під катером із туристами, які нічого не підозрювали. Величезного хижака зняли у водах західної Австралії.

Згідно інформації, більшу частину часу вона проводить на глибині, недоступній для людей, але з березня по липень її можна побачити в Кораловій затоці і Ексмуті Австралії.

Фотографія зроблена в 6 км від берега, куди туристи запливли в рамках екскурсії. Том, який переїхав з Англії до Австралії у віці 13 років, розповів, що китова акула насправді воліє уникати всього, що може становити для неї небезпеку.

"Це була дуже цікава акула. Вона провела близько 50 хвилин разом із нами на поверхні, що відбувається вкрай рідко. Зазвичай вони плавають прямими лініями у пошуках їжі", - сказав чоловік.

Відкрита вченими акула.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що кити врятували дайвера від п'ятиметрового монстраити врятували дайвера від п'ятиметрового монстра.