Близько ста років астрономи постійно фіксують безперервне розширення Всесвіту. Однак досі експерти не можуть зрозуміти, чому розширення відбувається прискореними темпами, і з плином років цей процес становитсчя все більш інтенсивним. Експерти вважають, що якщо дані космічного телескопа Hubble підтвердяться, то все відоме зараз із фізики може змінитися.

Два роки тому співробітник Наукового Університету Джона Хопкінса Адам Ріасс оприлюднив результати дослідження, які допомогли встановити темпи розширення Всесвіту. Похибка даних склала менше чотирьох відсотків. Так, виявилося, що збільшення відбувається зі швидкістю 45,5 миль в секунду на мегапарсек.

Підкреслюється, що дані показники на 5-9% вище, ніж початкова швидкість, яка була актуальна на момент початку Великого вибуху. Виміри проводилися за допомогою анізотропії Уілкінсона і супутника Європейського космічного агентства Planck. Астрономи прийшли до висновку, що Всесвіт розширюється, і рівень цього розширення спочатку збільшується, хоч причина цього їм не зрозуміла.

На даному етапі, на думку Ріасса, вимірювання кількості темної енергії і нейтрино в космосі можуть допомогти у вимірюванні темпів розширення, але якщо процес продовжиться з такою інтенсивністю, то вимірювання опиняться під силу лише Hubble.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік з сином на руках зворушив усіх молодих матусь: пощастило дружині

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Показати ще

Невідповідність експерти пояснюють трьома ймовірними причинами: прискоренням темпів розширення меж Всесвіту темною енергією, стерильними нейтрино або впливом на радіацію темної матерії. Ріасс впевнений, що Hubble і Planck не помиляються, і Всесвіт дійсно дуже швидко зростає.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав, що космічне агентство NASA показало щось нереальне.