Це допомогло з'ясувати, що навколо чорної діри в її центрі є структура з пилу і газу, і навіть визначити швидкість її обертання і склад. Дослідження показало, що в її центрі дійсно чорна діра, яка активно поглинає речовина з потужним світловим випромінюванням. Крім того, навколо неї, знаходиться кільцева хмара радіусом в 20 світлових років.

"Досі мої колеги могли тільки припускати, що навколо чорних дір існують структури з пилу і газу і за формою вони нагадують бублики; це припущення називалося "загальної моделі активних ядер галактик". Проте розміри цих об'єктів дуже малі в порівнянні з відстанями від Землі до інших галактик, тому розгледіти один з них в деталях ми змогли лише завдяки високому дозволу ALMA", - пояснює керівник дослідницької групи Масатоші Иманиши із Національної астрономічної обсерваторії Японії.

Астронавти продовжують дослідження галактики М77, сподіваючись отримати нову інформацію про "космічному" бублику і про те, чому чорна діра в центрі Чумацького Шляху має інші властивості і не впливає на нього.

Популярні новини зараз

Три роки тягнув: українцю довелося заплатити аліментний борг у 250 тисяч грн, заради поїздки за кордон

Потап ошелешив зізнанням про розставання: "Почали знімати рожеві окуляри"

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що здивували вчених таємничі послання.