Це допомогло з'ясувати, що навколо чорної діри в її центрі є структура з пилу і газу, і навіть визначити швидкість її обертання і склад. Дослідження показало, що в її центрі дійсно чорна діра, яка активно поглинає речовина з потужним світловим випромінюванням. Крім того, навколо неї, знаходиться кільцева хмара радіусом в 20 світлових років.

"Досі мої колеги могли тільки припускати, що навколо чорних дір існують структури з пилу і газу і за формою вони нагадують бублики; це припущення називалося "загальної моделі активних ядер галактик". Проте розміри цих об'єктів дуже малі в порівнянні з відстанями від Землі до інших галактик, тому розгледіти один з них в деталях ми змогли лише завдяки високому дозволу ALMA", - пояснює керівник дослідницької групи Масатоші Иманиши із Національної астрономічної обсерваторії Японії.

Астронавти продовжують дослідження галактики М77, сподіваючись отримати нову інформацію про "космічному" бублику і про те, чому чорна діра в центрі Чумацького Шляху має інші властивості і не впливає на нього.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що здивували вчених таємничі послання.