Міжнародна група вчених з Гарвардського університету провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що збільшити тривалість життя і забезпечити здорове старіння можна, якщо контролювати активність мітохондрій за допомогою генетичних маніпуляцій або звичайних дієт.

Як повідомляє EurekAlert!, саме в мітохондріях організм відновлює кисневий баланс і утворює АТФ - енергоємну молекулу, незамінну при метаболізмі на клітинному рівні. Сировина для мітохондрій - піруват: він виходить при розщепленні глюкози з вуглеводів, а ті в свою чергу потрапляють в наш організм разом з їжею. При цьому процесі в мітохондріях з'являються кисневі радикали, які сприяють старінню клітини, пошкоджуючи її.

Мітохондрії починають змінюватися у відповідь на потреби клітин в енергії і з віком функціонують все гірше. Декілька експериментів показали, що зменшення споживаних калорій приводить мітохондріальні мережі до тями.

Дивіться фільм про користь і шкоду від голодування


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" публікував список причин, чому більшість українців не доживе до пенсії.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Показати ще