Дельфіни - одні з найбільш розумних істот на планеті. А значить для них характерні складні емоційні переживання і розвинена протосоціальність. Ні те, ні інше неможливе без складної мовної системи. Довгий час науці не вистачало інструментів для збору і розшифровки необхідного матеріалу. Однак, як повідомляють російські ЗМІ, американським біологам вдалося створити алгоритм, який допоможе класифікувати голоси дельфінів.

Вченим було відомо, що дельфіни спілкуються, але вони ніяк не могли розпізнати природу їх спілкування. Група біологів під керівництвом Джона Хилдбранда (John A. Hildebrand) з Інституту океанології Скриппс (Сан-Дієго, Каліфорнія) провела аналіз сигналів, які записувалися протягом двох-трьох років. За цей час накопичилося близько 50 мільйонів сигналів. Для вирішення цієї проблеми вони вирішили застосувати машинне навчання, що означало, що машина повинна сама, без налаштувань вчених, розпізнати характер звуків.

Алгоритм показав сім типів сигналів. Приміром сигнали типу "C" були тільки глибоко під водою, а "F" становили майже половину всіх сигналів. Один з типів вже був визначен вченими, а решта шість тепер є їхньою метою. Надалі вони збираються проводити дослідження і шукати додаткові матеріали.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про наркопритон для дельфінів