Дельфіни можуть рибалити разом з людьми, як це часто в Бразилії. Після спільної роботи і спілкування у тварин з часом проявляється особливий "акцент" - унікальні особливості їх свисту.

Про це повідомляє Ethology. Бразильські рибалки ставлять пастку у берегової лінії. Стоячи в човні, вони чекають поки дельфіни заженуть до них рибу. У каламутній воді важко щось побачити і люди чекають сигналу від своїх помічників, коли діставати сітки.

Така співпраця вигідна обом сторонам: рибалки отримують великий улов, а дельфіни отримують легку здобич. Але на такі відносини йдуть далеко не всі місцеві афаліни, а лише частина маленьких зграй.

Команда дослідників на чолі з морським біологом Фабіо Даура-Йорга вирішили з'ясувати, в чому полягають особливості такої кооперації. Вони деякий час записували звукові сигнали, якими користувалися ті і інші афаліни, взаємодіючи один з одним і з людьми. Їх свист і клацання значно змінився після спілкування з людьми. У них став проявлятися своєрідний "акцент".

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

У дельфінів можна помітити особливості спілкування в різних регіонах і проживання. Але у тварин однієї області таких особливостей немає. Біологи припускають, що особливі "слова" у них з'явилися для позначення приналежності до цієї групи. За однією з версій дельфіни просто обзавелися "сленгом", характерних для тих груп, які тісно спілкуються з людьми.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в анексованому Криму зникає популяція дельфінів через діяльність окупантів.