У деяких річках України помітили незвичайних мешканців. Дельфіни віддаляються від моря та запливають у прісні водойми, чим неабияк здивували біологів.

Про це повідомляє kp.ua.

Ссавців часто стали помічати у дельтах річок Дніпра та Дунаю на півдні країни. За словами місцевих мешканців, дельфіни не бояться людей та навіть все частіше складають компанію відпочивальникам біля річок. Вони підпливають поближче й пускають фонтанчики.

"Друзі, відпочиваючи з родиною на Дніпрі в Арестанці, ми помітили якийсь рух у воді і не повірили очам. Зовсім близько від нас показалося маленьке дельфінятко, а десь через півгодини - і вся дельфіняча сімейка в складі чотирьох особин", - розповів Денис Прокопенко із Херсона.


Біологи знайшли кілька пояснень цьому незвичайному явищу. На думку вчених, дельфіни часто слідують за судами, тому вони могли запливти в річки за кораблями, що заходять у порт. Дехто вважає, що ссавці переслідували косяки риби, яка запливла в дельту річок. Також спеціалісти говорять, що нерідко дельфінів змушують залишати морські води якісь хвороби.

Популярні новини зараз

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

Маша Полякова захотіла Майбах за 5 мільйонів, тому що у неї болять ноги, патлатий наречений запропонував тільки руку

Леся Нікітюк "затягла" на проєкт "Пара на мільйон" подружку Віки Маремухи і Ані Суліми з СМПУ: мама чотирьох дітей і розлучення

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Показати ще

Однак, за словами екологів, дельфінам шкідливо тривалий час знаходитись у прісній воді. Натомість мешканці Херсона радіють, що дельфіни привернуть увагу туристів.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", відтік туристів із Кримського півострова призвів до росту чисельності дельфінів у Чорному морі. У бухті Ласпі виявили рекордну кількість ссавців за останні роки.