Людям, які потребують операцій на серці по встановленню серцевих клапанів, друкуватимуть на 3D-принтері персональні протези, що закриватимуть кровоносні протоки.

Нову методику розробили науковці з Інституту серця в італійському П'ємонті, пишуть зарубіжні ЗМІ.

За інформацією преси, штучні "запчастини" зможуть імітувати фізіологічні властивості справжніх. Це не тільки збільшить ефективність транскатетерної заміни клапанів, а й дозволить уникнути ускладнень. Одним з таких є протікання крові з аорти назад в шлуночок, що може суттєво скоротити життя пацієнта після операції.

Також 3-D моделі клапанів дозволять лікарям оцінити, наскільки добре протез буде підігнаний до аорти.

Нині фахівці надрукували 18 моделей протезів для серця і поставили їх пацієнтам, під яких ці клапани створювалися. Для забезпечення точності установки трансплантата в кожну модель поміщали десять рентгеноконтрастних кульок. Вони допомагали визначити положення протеза щодо серцевої протоки.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати РФ може відкласти наступ через несподівані обставини За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою
Показати ще

Автори розробки кажуть, трансплантат досконало імітує природний опір стисненню, викликаному взаємодією між еластином і колагеном - двома білками, з яких власне і складаються серцеві клапани.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", польський політичний діяч Лех Валенса потрапив у лікарню через проблем из серцем.