Основні океанічні течії та явища, що їх супроводжують, вже вивчені людьми. Але при цьому, час від часу природа підносить людям черговий сюрприз. Саме до таких випадків можна віднести аномалію, зафіксовану супутником у Тасмановом морі. Апаратура зняла незвичайний подвійний вихор між берегами Австралії і Нової Гвінеї. Як повідомляють російські ЗМІ, це вже дев'ятий подібний випадок.

Зараз фахівці здійснюють спостереження за рідкісним явищем незвичайного подвійного завихрення води, яке відбувається в море, що знаходиться між берегами Австралії і Нової Зеландії. За період з 1993 року, апаратура, яка спостерігає за Землею з орбіти, дев'ять разів фіксувала незвичайні явища, але тоді вчені не могли впевнено стверджувати, що це за феномен. Причому вісім разів ці випадки відбувались поруч з Австралією.

Як встановлено спеціалістами, подібні вихори утворюються, коли відбувається відхилення частині течії від основних водних мас, наслідком чого є утворення кільця, по якому рухається вода. При цьому в його середині вона в нерухомому стані. Те, що в даний час спостерігається вченими в Тасмановом морі, має суттєві відмінності. Там відзначено наявність відразу двох гігантських вирів, пов'язаних між собою. Обертання одного з них відбувається за годинниковою стрілкою, а іншого – в протилежному напрямку. Також експерти встановили, що переміщення подвійного вихору відбувається із заходу на схід, а море рухається у зворотній бік.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про тестування найбільшого в світі гідроплана