Дослідники з США та Китаю відкрили досі невідомий тип динозаврів, які мали пір'я всіх кольорів веселки і жили 161 мільйон років тому.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦей вид має назву Caihong juji (мандаринському це означає "веселка з великим гребенем"), йдеться на сайті Музею природної історії ім. Філда.
Динозаври були невеликого розміру – приблизно як качка, мали кістлявий гребінь на голові і довгі, стрічкоподібні пір'я. Взявши за основу скам'янілості пір'я динозавра, вчені зробили висновок, що на голові, крилах і хвості ймовірно воно могло переливатися і виблискувати на світлі.
Новий вид був вперше знайдений фермером північному сході Китаю. Коли вчені взялися досліджувати пір'я з допомогою потужних мікроскопів, вони побачили залишки клітин, які мали пігмент.
І хоча пігмент зник, його фізична структура залишилася, тому цього вистачило дослідникам, щоб відтворити кольори були пір'я у динозавра. Вчені вважають, що райдужне перо Caihong juji може бути доісторичної версії кольорового хвоста павича.
Динозавр Caihong juji також мав асиметричне пір'я – особливість, яку мають сучасні птахи, вона допомагає їм керувати своїм польотом. Відомо, що представники цього виду не могли літати. Ймовірно, його пір'я, насамперед, використовувалося для обігріву і залучення уваги представників того ж виду.
Крім того, що Caihong juji були одними з перших, хто мав крила, вони також поєднали риси попередніх видів динозаврів, у тому числі і кістлявий гребінь на голові.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Сибірський динозавр став рекордсменом.