У Москві на 73-му році життя помер видатний радянський і російський лінгвіст Андрій Залізняк. Найбільшу популярність йому принесли роботи над російському словотвору і акцентології.

Про це на сторінці у Facebook повідомив учень Залізняка, старший науковий співробітник відділу корпусної лінгвістики і лінгвістичної поетики Інституту російської мови імені Виноградова Дмитро Січінава.

"Помер А. А. Залізняк. Я іноді замислювався над тим, як це буде перенести, і нічого не придумав. Не тримають ноги, стою притулившись до стіни", - написав він.

Андрій Залізняк був дійсним членом Російської академії наук, світовим авторитетом в області порівняльної і структурної лінгвістики, морфології і словозміни, але став відомим, перш за все, як знавець давньоруських манускриптів.

Популярні новини зараз

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

"Холостяк" Микита Добринін показав, хто чекає його зі зйомок, і це не Даша Квіткова: "Краса"

Тоня Матвієнко показала улюблене хобі свого брата-ченця: робить неймовірні речі

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Показати ще

Закінчивши в 1958 році відділення романо-германської філології філфаку МГУ, стажувався в Сорбонні і паризької Ecole Normale у одного з основоположників структурної лінгвістики Андре Мартіні.

У 1967 році опублікував фундаментальну монографію "Російська іменна словозміна", яка принесла йому визнання в науковому світі.

Залізняк очолював роботу над "Граматичним словником російської мови" 1977 року. Цей словник ліг в основу багатьох програмних інструментів, що вимагають аналізу структури російського слова - від введення тексту до систем автоматизованого перекладу.

Дивіться: Андрій Залізняк - про берестяні грамоти з розкопок сезону 2017 року

Як повідомляв портал "Знай.ua", 24 грудня пішов з життя відомий український радіоведучий Олег Мосесов.