Підлітковий вік у сучасних молодих людей триває від 10 до 24 років, хоча прийнято вважати, що цей термін закінчується в 19 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідне дослідження провели експерти медичного журналу Lancet, результати якого публікує BBC.
Спеціалісти які проводили опитування, стверджують, що постіндустріальним країнам необхідно нове визначення підліткового віку. Якщо раніше європейці вступали у доросле життя в 19 років, то сьогодні це відбувається в середньому в 24. Нову норму потрібно відобразити в законах, вважає ряд експертів.
Основні причини підвищення віку дорослішання – соціальні. Сьогодні в постіндустріальних країнах молоді люди довше здобувають освіту, пізніше одружуються і заводять дітей.
сегодня наше понимание подросткового периода слишком узко Период с 10 до 24 лет подходит лучше, учитывая то, как сегодня развиваются подростки", - считает директор центра детского здоровья Королевской детской больницы в Мельбурне профессор Сьюзан Сойер.
">"Вікові категорії завжди досить довільні, але сьогодні наше розуміння підліткового періоду занадто вузьке. Період з 10 до 24 років підходить краще, з огляду на те, як сьогодні розвиваються підлітки", - вважає директор центру дитячого здоров'я Королівської дитячої лікарні в Мельбурні професор Сьюзан Сойєр.
На її думку, зміни повинні вплинути на соціальну політику в західних країнах. Наприклад, Сойєр пропонує продовжити дію соціальних послуг з підтримки молоді до 25 років.
З нею не згодна доктор Джен Макваріш, соціолог з Кентського університету. На думку Макваріш, запропоновані заходи приведуть до того, що бажання підлітків стати незалежними буде сприйматися як патологічне.
"Немає нічого безповоротно інфантильного в тому, щоб провести перші роки після двадцяти, отримуючи вищу освіту, або експериментуючи з пошуком роботи ... Суспільство повинно ставити якомога вищу планку для наступного покоління", - вважає вона.
Дивіться відео про проблеми підліткового віку:
Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені спростували теорію старіння мозку.