Вчені з Ексетерського університету (Британія) вперше знайшли докази того, що алкоголізмсуто генетично сформована залежність і може передаватися у спадок від батьків.

Мова йде про ген FGF21, який сприяє надмірному потягу до спиртного. Учасниками експерименту UK Biobank стали 500 тисяч добровольців. Вони здали аналізи ДНК, крові сечі та слини, заповнили спеціальну анкету, розповівши про свої харчові звички.

У більшості знайшли гормон, котрий виділяється печінкою, пригнічує бажання вживати алкоголь і цукор. Втім, новий варіант rs838133 цього гена обумовлює низьку активність вищезгаданого гормону. Даний аллель призводить до високого споживання алкоголю і цукру, а також провокує високий артеріальний тиск. Звідси – зменшення жирової маси в організмі.

Популярні новини зараз
Закінчення опалювального сезону: експерт закликає робити це вже зараз Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Взагалі поняття алкоголізму можна звести до захворювання, що вражає людину повільно і непомітно для нього та оточуючих. Поступово особа втрачає контроль над своїм життям, перетворюючись на раба, відбувається повна деградація особистості хворого, всі його думки спрямовані лише на те, щоб випити спиртного.

Перші симптоми алкоголізму:

Потяг до випивки з приводу і без

Ознаки втрати пам'яті

Відсутність нудоти і блювоти при токсичному отруєння алкоголем

Стійка і яскраво виражена абстиненція (похмільний синдром)

Запої, неможливість контролювати споживання алкоголю

Втрата контролю над кількістю випитого, відсутність почуття провин зранку

Найкращий метод боротися із згубною залежністю: переключитися на фізичні навантаження. Це може бути будь-який вид спорту, яким ви хотіли займатися в дитинстві, але з певних причин закинули цю ідею.

Дивіться: Пивний алкоголізм: шкода, ознаки, методики лікування

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені знайшли зв'язок між тривалістю життя та активністю Сонця. Через те, що на озоновий шар досить активний вплив надають сонячні вітру, впливаючи навіть на магнітне поле Землі, земна біосфера також відчуває вплив подібного посиленого випромінювання від Сонця. Фахівці визначили, що середня тривалість життя людини на Землі скорочується на п'ять років в періоди перебування Сонця в найбільш активній фазі.