Критика знищить вас, якщо сприймати все в штики і тільки як фіаско. Ми руйнуємо себе зсередини, обдумуючи невтішні репліки, але ж насправді більшість з "негативу", який ми чуємо, і не негатив зовсім. Згадайте всі погані слова, які говорили на ваш рахунок і дуже швидко зможете зрозуміти, що 99% зі списку - перелік звичайних людських якостей. Так, може і не найкращих, але це всього лише людські риси і не більше. Якщо ця риса властива половині земної кулі, то навіщо ображатися на людину, яка вказав на її наявність у вас?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Відомий американський психолог і письменник Джеремі Шерман в своїй колонці описує категорію людей, для яких страх критики перетворює будь-яку розмову на мінне поле. Вони тікають від прояву найменшого негативу, ніби бояться, що він здатен забруднити їх. "Будьте відкриті. Критика - це добре! Давайте на рахунок три всі станемо відкритими до критики. Просто поверніть цей внутрішній перемикач і припиніть захищатися", - так виглядає мантра, яку пропонує Шерман. Сучасній людині складно навіть уявити таку поведінку, чи не так?
Наприклад, людині не подобається, що ви говорите, і вона починає вас критикувати: "Ой, я починаю думати, що у тебе є рот. Підозріло. Краще піди до лікаря, перевірся". А ви відповідаєте: "Нема у мене ніякого рота!" Звичайно є. У всіх є рот.
Краще відповісти так: "Так, звичайно, у мене є рот. Питання в тому, чи доречно у даній ситуації я його використовую. Ми можемо поговорити про це, якщо хочеш. Дай мені знати, якщо тобі здасться, що я використовую його недоречно. Я відкритий, і готовий змінити свій підхід до використання свого рота, якщо вирішу, що це буде більш доречно в даній ситуації".
Цей підхід працює з усіма звинуваченнями:
1. Ти судиш інших. "Так, суджу. Як і ти, як і всі. Ми все виносимо свої судження. Питання в тому, чи помилився я в даному судженні".
2. Ти захищаєшся. "Звісно так. Як і ти, як і всі. Єдине питання в тому, чи доречно захищатися в даній ситуації".
3. Не варто вішати ярлики. "Звичайно, варто. Все вішають ярлики, в тому числі позитивні (мудра людина, справжній ангел). Питання в тому, чи доречний той ярлик, який я згадав в даній ситуації".
Цю техніку треба використовувати не тільки для хльосткої відповіді. Вона перевертає ваше уявлення про мораль. Всі негативні репліки (ти негативний, ти упереджений, ти вішаєш ярлики) припускають, що найпоширеніші людські риси в корені погані. Мовляв, людина не повинна ні судити, ні вішати ярликів і завжди бути позитивним.
Це смішно. Раз ми використовуємо свої роти недоречно, терміново позбавляємося них хірургічним шляхом.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що психологи назвали причину розпаду половини шлюбів.