Наше світило наближається до мімінуму сонячної активності у своєму 11-річному циклі, оголосили науковці NASA.

Про це повідомляє газета "Експрес".

Наразі вже відомо, що Сонце має 11-річний цикл своєї активності, протягом якого саме змінюється магнітне поле світила. Воно посилюється та послаблюється.

У моменти максимуму сонячної активності магнітне поле є найбільш напруженим, у цей час спостерігається й найбільша кількість плям на Сонці, а на Землі стається найбільше магнітних бур. У період мінімальної активності ці процеси вщухають.

Варто відзначити, що деякі науковці зазначають, що на збіги між максимумами сонячної активності та стихійними лихами і соціальними потрясіннями на Землі. Скажімо, у 2005 році, коли на Сонці сталися надпотужні спалахи класу Х, на Землі вирував нищівний ураган Катріна.

Популярні новини зараз
Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Для пенсіонерів буде більше грошей у квітні Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Разом з тим відомо, що вже через 2-3 роки зірка досягне свого піку мінімуму. Проте навіть при мінімальній активності на Сонці можуть відбуватись так звані флуктації на Сонці.

Таке сталося, приміром, у вересні, коли на Сонці раптом утворилися три групи плям, що викликали найсильніші за останні 12 років магнітні бурі на Землі.

Метеорологи попереджують про потужні магнітні бурі в грудні.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені визначили найвразливіших людей до магнітних бурь.