Прийнято вважати, що рослини, на відміну від вищих живих організмів, не здатні відчувати біль. Проте, останні дослідження показують, що це не зовсім так. Для проведення досліду були обрані рухливі рослини, здатні швидко реагувати на дотики. Результат здивував учених. Виявляється, що рослини реагують на анестетики так само, як люди і тварини, встановили вчені. Результати дослідження були опубліковані в журналі Annals of Botany.

Дослідники піддали впливу ефіру мімозу сором'язливу – при дотику вона швидко притискає листя до стебла. Однак після обробки ефіром листя залишалися нерухомими протягом майже семи годин. Аналогічний результат показав і розчин лідокаїну. Інші рослини, відомі своєю рухливістю – наприклад, венерина мухоловка – теж втрачали чутливість після обробки анестетиками. Однак мухоловка отримала здатність відчувати дотики вже через 15 хвилин.

Вчені вважають, що анестезуючі речовини пригнічують потенціал дії клітин – хвилю збудження, що рухається по мембрані живої клітини – таким чином, перешкоджаючи передачі електричних імпульсів. Схожість реакції на анестезію у рослин і тварин дозволить використовувати рослини як модельні організми для досліджень анестезуючих препаратів, вважають дослідники.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: "вагітність" Ольги Сумської, навала павуків, нова пристрасть Тіни Кароль і небезпечний бензин на АЗС

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Юля "Зайка" згадала про "Холостяка" Михайла Заливако після весілля з іншим: "Вагітна"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про дерева, які освітлюють вулиці