Системи контролю і спостереження досягли сьогодні надзвичайних висот. Як зауважують критики нинішньої економічної моделі, пристрої для контролю і стеження розвиваються швидше, ніж автоматизація праці. Однак тепер у стеженні будуть брати участь не тільки люди і техніка, але і рослини. Пентагон вже запустив відповідну програму. Як повідомляють російські ЗМІ, генно-модифіковані рослини будуть збирати розвіддані про потенційні загрози. Одним з плюсів таких засобів спостереження повинні стати природна маскування і відсутність необхідності додаткового живлення для рослин.

"Метою програми є контроль і управління фізіологією рослини для виявлення хімічних, біологічних, радіологічних та/або ядерних загроз, а також електромагнітних сигналів", — йдеться в описі програми Просунуті технології для рослин (Advanced Plant Technologies, APT). За задумом авторів ініціативи, в рамках програми повинні бути розроблені "рослини-сенсори", чутливі до певних подразників. Рослини також повинні будуть транслювати отримані сигнали у вигляді помітних на відстані зовнішніх проявів.

Розробникам також належить створити ГМО з високою виживаністю, щоб рослини могли прожити протягом декількох місяців або років у природному середовищі. DARPA бачить в програмі великий потенціал, так як рослини легко розміщувати, вони можуть самі забезпечувати себе енергією і широко поширені в навколишньому середовищі. Для надання рослинам необхідних якостей планується використовувати точні засоби редагування геному. Відомство планує залучити до проекту команди у складі фахівців різних напрямків: експертів з фізіології рослин, редагування геному, біохімії, моделювання, фенотипуванню, дистанційним вимірам та екології рослин.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про порятунок від лікарського почерка

Популярні новини зараз

Українці зможуть купувати дешеву гречку, цукор, муку, олію і не тільки? У Раді зареєстрували новий законопроект

Віра Брежнєва кардинально змінила імідж: "В Узбекистані прийняли б за свою"

"Паскудить в лісі?": чоловік показав відео, на якому зняв снігову людину. Мурашки по шкірі

Сумна Ксенія Мішина розповіла про свій стан після відносин з Олександром Еллертом: "Можна злетіти з котушок"

Показати ще