Групі дослідників з лабораторії Ок-Рідж вдалося визначити генний комплекс, що відповідає за збереження балансу вологи у рослин, які ростуть у посушливих регіонах планети. Це відкриття дозволить вивести посухостійкі сільськогосподарські культури і скоротити площі, які потребують штучного зрошення. Як повідомляє портал Зерно, в ході дослідження також вивчалися гени орхідеї і ананаса.

Рослини, що ростуть у посушливих районах, зберігають вологу, закриваючи свої пори протягом дня і відкривають їх вночі для накопичення вуглекислого газу. Ця форма фотосинтезу, відома як метаболізм крассулацеінової кислоти (CAM), еволюціонувала протягом мільйонів років, створюючи водозберігаючі характеристики в рослинах, таких як каланхое, орхідея і ананас.

"CAM є перевіреним механізмом підвищення ефективності використання води рослинами. Як тільки ми знайдемо будівельні блоки, що складають фотосинтез CAM, ми зможемо створити метаболічні процеси таких сільськогосподарських культур, як рис, пшениця і соя, щоб прискорити їх адаптацію до умов з обмеженою кількістю води", — зазначив співавтор дослідження з Національної лабораторії Ок-Рідж, Сяохан Янг.

Під час дослідження науковці впорядкували геном рослини Kalanchoë fedtschenkoi через його здатності до генетичної модифікації, а також порівняли геноми орхідеї і ананаса. У підсумку дослідники ідентифікували 60 генів, які демонстрували конвергентну еволюцію в CAM-видах.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Погода 21 вересня підготує Україну до заморозків: пуховик або нежить

В Україні з 22 вересня можуть посилити карантин і перерахувати пенсійний вік: офіційна заява Дениса Шмигаля

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про їстівні рози