Один з найбільш хвилюючих моментів у житті закоханих – поцілунок, нарешті піддали науковому аналізу. Як з'ясувала міжнародна група психологів, техніка поцілунку залежить не тільки від соціальних стереотипів, а й від особливостей мозкової діяльності людини.

Співробітники Даккського університету в Бангладеш і Університету Бат в Великобританії виявили закономірності, які проявляються в стосунках закоханих.

Вчені провели дослідження, у якому взяли участь 48 подружніх пар. Експерти з'ясували, що на техніку поцілунків впливають соціальні стереотипи і особливості мозкової діяльності людини. Оезультати своєї роботи вони описали в журналі Nature.

Дослідники з'ясували, що нахил голови при поцілунку залежить від того, якою рукою людина пише. Правші зазвичай цілують партнера, повертаючи голову вправо, а лівші - вліво. Але мова йде про ініціатора поцілунку, оскільки друга сторона часто просто підлаштовується під коханого. Вчені пояснили, що це пов'язано з латералізацією півкуль головного мозку.

Що стосується соціальних стереотипів, то жителі європейських країн можуть копіювати прояви почуттів з фільмів або прикладів навколишнього середовища. Тоді як в Бангладеш поцілунки не демонструють в кінострічках або на публіці.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені розповіли про цікаві властивості поцілунків та як вони діють на організм людини.