Випадки "самогубства" китів, які викидаються на берег є відомим явищем, однак ніхто не може назвати точну причину. У новій роботі німецьких вчених китові самогубства пояснюються активністю Сонця.

Дослідники звернулися до недавнього випадку загибелі відразу 29 кашалотів, які в січні 2016 р. викинулися на берег Північного моря. У той час на Сонці була зареєстрована ціла серія спалахів інтенсивністю М1 і вище.

Відомо, що китоподібні, як і багато інші морські тварини, багато в чому покладаються на геомагнітне поле для навігації в океані. Тому, при великому сплеску сонлечной енергії, кашалоти просто рухаються в неправильному напрямку, випливаючи на мілководді.

“Кашалоти – дуже великі тварини, що мешкають у відкритому океані, так що якщо вони і заплутаються, то можуть плисти в невірному напрямку днями, а потім просто скорегувати курс, – говорить учасник дослідження Клаус Ванселов. – Але в морі між Шотландією і Норвегією досить проплисти трохи, і буде вже пізно – вони в пастці".

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що знайдені витоки шлюбної еміграції.