NASA раніше розробляє свою важку ракету SLS. На ній агентство планує підкорювати глибокий космос і колись доставляти на Марс людей і вантажі.

Зараз агентство протестувало двигун RS-25, який буде приводити її в рух, пише Space. Результати на 13% перевищили максимально очікувані.

Вогневі тести пройшли навіть краще, ніж очікувалося. Новий двигун зміг показати 113% від очікуваної тяги. Рівнем 100% вважається тяга тієї версії RS-25, що була створена 40 років тому. Тоді це була максимальна потужність, доступна американської космонавтики. Тест проходив протягом 260 секунд, жодних проблем виявлено не було. Вже в 2020 цей двигун повинен буде відправити до Місяця команду космонавтів.

Варто відзначити, що це вже не перший вогневий тест таких двигунів. До цього двигун був включений на 365 секунд, але тоді не була досягнута така тяга, зате був протестований компонент акумулятора, надрукований на 3D-принтері. Творці серйозно ставляться до тязі, тому що в глибокому космосі це один з найважливіших показників. Саме тому вони задоволені тим, що двигун на 13% обігнав встановлені норми.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік з сином на руках зворушив усіх молодих матусь: пощастило дружині

Українцям відчинила двері ще одна європейська країна: тисячі заробітчан чекали майже рік

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Показати ще

Всього на SLS буде встановлено чотири двигуна RS-25, кожен з тягою 232 тонни. Застарілі версії давали 223 тонни тяги і мали занадто масивні контролери. Також за рахунок використання у виробництві 3D-друку планується знизити вартість двигуна на 30%.

Споруда SLS супроводжувалася зірваними термінами і звинуваченнями в неефективною розтрату бюджету. Агентство випускало доповідь, в якій повідомлялося, що перші дві місії з участю Системи космічних запусків (SLS) і корабля Orion, найімовірніше пройдуть не за розкладом. З-за недоліків фінансування NASA довго не міг вирішити, запускати першу місію з екіпажем або без.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що NASA створить скафандр для ледачих.