Ми навіть не уявляємо собі скільки насправді риби забруднено металами, промисловими хімікатами, пестицидами і різними паразитами, які завдають серйозної шкоди нашому здоров'ю і навколишньому середовищу. Все це виливається у хвороби харчового походження.

Які види риби і чому слід уникати в першу чергу?

Дикий чилійський сібас

Якщо ви хочете поласувати цією рибою, то потрібно дуже уважно вивчити її походження. У чилійському морському окуні дуже високий вміст ртуті, тому якщо вже дуже хочеться, вживати його в їжу можна не частіше двох разів на місяць, і це за умови, що ви не їсте іншу небезпечну рибу.

В якості альтернативи вибирайте сибаса, спійманого в районі острова Маккуорі в південній частині Тихого океану, біля Фолклендських островів, біля узбережжя Аргентини або віддалених островів Антарктики. В ідеалі на упаковці має бути присутнє екологічне маркування.

Популярні новини зараз

На Львівщині помер легендарний тренер, футболісти у жалобі: виховував чемпіонів

Відкрита сукня Тіни Кароль зрадницьки оголила складочки на боках: "Немає слів"

Роман з Баланом закінчено? Тіна Кароль задивилася на продюсера закоханими очима: "Давно і безнадійно"

Настя Каменських задерла срібну сукню і показала, що бачив тільки Потап

Показати ще

Кафельник

Кафельник - ще одна риба, в м'ясі якої висока концентрація ртуті. Її споживання також рекомендують суворо обмежити, до однієї порції в місяць для дорослих, при умові не вживання в їжу інших заражених видів риби. Сьогодні цієї риби залишилося не так багато, і вона дуже часто потрапляє в прилов. Якщо вам хочеться поласувати кафельником, шукайте рибу, виловлену в Середній Атлантиці, там кращі методи рибальства.

Атлантичний великоголов

Ці риби можуть жити до ста років. Однак, незважаючи на те, що це одна з найбільш довгоживучих риб, глобальний запас їх дуже низький через повільний репродуктивний цикл та надмірний вилов. Незважаючи на те, що промисел в океані в останні роки стає все більш регламентованим, цю рибу все одно радять уникати.

А все через надмірне виловлювання і через руйнівний методу тралення, який використовують рибалки. Крім іншого, в м'ясі великоголова, як в м'ясі попередніх риб, міститься велика кількість ртуті.

Акула

Ртуть рухається по харчовому ланцюгу вгору. Вона поглинається маленькими водними рослинами і тваринами, яких вживають в їжу великі риби, ними, в свою чергу, харчуються ще більші риби, тому відбувається процес накопичення шкідливої ​​речовини, під назвою «біоакумуляція». Фонд захисту навколишнього середовища рекомендує не їсти акул, в тому числі і з-за високого вмісту ртуті.

Королівська макрель

Цю рибу слід повністю уникати. У макрелі, яка ще відома під назвою скумбрія, один з найвищих показників за змістом ртуті. Краще не ризикувати і не вживати її в їжу зовсім, хоча і дозволяється жінкам їсти менше однієї порції в місяць. В якості альтернативи вибирайте атлантичну скумбрію, це найкращий еко-варіант.

Атлантична тріска

Атлантичної тріски виловлювали дуже багато, тому сьогодні ця риба страждає від масового скорочення чисельності популяції. В цілому, споживання більшості видів цієї тріски слід уникати, або дуже скоротити. Альтернативою в даному випадку буде тріска, вирощена в системах рециркуляції аквакультури.

Риба меч

Ця риба також займає одну з лідируючих позицій за змістом ртуті, причому вона накопичується з часом. Дітям ця риба протипоказана, дорослим можна одну порцію на місяць.

Есколар

Часто продається як білий тунець, тому що він нагадує тунця і за зовнішнім виглядом, і за способом життя. Його м'ясо дуже смачне, проте, вживання цієї риби в занадто великій кількості може викликати керіорею, одну з форм діареї. Есколар містить жирну речовину, так званий гемпілотоксін, який додає м'ясу такий соковитий маслянистий смак і текстуру. Однак, ця речовина може спровокувати розвиток проблем з кишечником, якщо з'їсти цієї риби дуже багато.

Блакитний тунець

Більшість видів тунця, в тому числі жовтий, чорний, альбакор, великоокий, містять в різній кількості ртуть. У блакитного тунця рівень ртуті найвищий.

Червоний снеппер

Варто бути обережними при покупці червоного снеппера, тому що під його ім'ям часто продають схожих тілапій. Краща альтернатива снепперу - чорна тріска і смугастий бас.

Ікра веслоноса, лопатоноса і осетра

Чорну ікру видобувають у осетрових риб, запаси яких сьогодні сильно виснажені. Ці доісторичні гіганти живуть вже протягом багатьох мільярдів років, але через високий попит на їх ікру, осетрові вимирають. Веслонос і осетер - це довгоживучі і повільно зростаючі риби, які здатні на розмноження лише в кінці життя, що значно збільшує ймовірність їх надмірного вилову.

Махі-махі

Любителям морепродуктів слід проявляти обережність, коли мова заходить про махі-махі. Ця риба може викликати отруєння гістаміну. Якщо рибу належним чином не охолодити, то бактерії починають руйнувати амінокислоту гістидин в рибі, утворюючи гістамін, здатний викликати захворювання, схоже на алергічну реакцію.

Риба яку не можна їсти

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що смертельно небезпечна риба з'явилася в українській річці.