В ідеальному світі у всіх був би доступ до дружелюбного сусідського рибалці, і він може надати вибір свіжого улову. Але так як найчастіше ми вирушаємо на ринок або в магазин за покупкою свіжих морепродуктів, необхідно знати всі тонкощі, щоб придбати дійсно свіжий і корисний продукт.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Щоб визначити, чи варто купувати рибу, яка знаходиться на прилавках, спробуйте дотримуватися наступних порад:
Очі риби повинні бути яскравими, ясними і опуклими, ніколи не хмарними або не запалими. У риби не повинно бути неприємного запаху, вона повинна бути мокра, як морські водорості.
Одним з кращих показників свіжості є зябра: вони повинні бути яскраво-червоними.
Шкіра повинна бути тугою, чистою і блискучою, ніби риба ще жива. Колір шкіри не обов'язково вказує на стан розпаду риби, так як з багатьма різновидами колір буде зникати майже відразу після смерті. Черевце має бути натягнутим, не опухлим. Зморщений живіт вказує на те, що травні ферменти з кишечника риби могли зіпсувати всю тушу.
В ідеалі, рибне філе повинно бути відрізаним по замовленню від цілої риби. Вплив повітря і кисню, прискорює розпад, окислення, що призводить до неприємного рибного аромату.
Для філе:
Ті ж рекомендації по запаху застосовні як для цільної риби, але ще важливо: філе швидше розкладається після вирізання і свіжий продукт важко розрізнити, так як немає очей і луски, яка видає її непридатність. Плоть повинна бути твердою, міцною, блискучою і ніколи не сухою. Якщо можете, попросити торговця рибою дозволити вам торкнутися м'яса. Натиснувши пальцем на філе, плоть повинна буквально відразу придбати свою форму.
Якщо краї філе стало коричневими це вказує на надмірне окислення і розпад. Молочний, непрозорий вид продукту вказує на те, що плоть піддавалася впливу кисню протягом тривалого періоду часу і не свіжа.
Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що великі креветки очищають від панцира руками, занурюють в майонез. Майонез подають разом з блюдом.