Дослідники з Кембриджського університету і Університету Оксфорда Брукса у Великобританії з'ясували, що люди отримали генітальний герпес від парантропа Бойса — примату, близького до австралопітекам.

Цей вид існував на планеті 1-2,7 мільйона років тому і був проміжною ланкою передачі вірусу від африканських мавп до людських предків.

Наукове обґрунтування біологів опубліковано в журналі Virus Evolution, говориться в прес-релізі Phys.org.

Існує два різновиди вірусу простого герпесу — HSV1, який викликає "застуду" на губах, і HSV2, що вражає зовнішні статеві органи.

HSV1 був успадкований сучасними людьми від своїх предків, коли рід Homo відокремився від лінії шимпанзе. Це сталося близько семи мільйонів років тому.

Популярні новини зараз
Окрім пільг та субсидій: українці отримають нову допомогу На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки Частині українців перерахують мінімальну пенсію: хто отримає підвищення Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого внесли у чорний список через "Оберіг"
Показати ще

Генітальний герпес залишався в організмах африканських мавп, а через чотири мільйони років з'явився у архаїчного людини. Вчені вважали, що вірус "перестрибнув" до людей від мавп через невідому проміжну ланку.

Крім того, дослідники прийшли до висновку, що HSV2 потрапив в організм P. boisei за допомогою укусів мавп або відкритих ран, а від нього — передався роду Homo.

Дивіться сюжет про герпес

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", груша - добре джерело великої групи вітамінів, вона сприяє лікуванню застуди.