Став відомий побічний ефект вивчення іноземних мов

поділитись
Знайомство з іншими культурами послаблює наші забобони

Дослідникам університету Тренто вдалося з'ясувати цікавий побічний ефект від вивчення іноземних мов. З'ясувалося, що люди, які стикаються з описом ситуацій, які виступають тригером для актуалізації забобонів, менше схильні сприймати їх всерйоз, якщо прочитали опис іноземною мовою. Крім того, як повідомляють російські ЗМІ, вивчення інших мов і взагалі знайомство з іншими культурами надає мисленню людини більш раціональний і виважений характер.

Добровольці читали описи різних подій англійською або німецькою мовою. Події відбувалися у важливий день, приміром, вранці перед іспитом. Учасники повинні були представити себе в цих ситуаціях. Кожен раз перед важливою подією траплялося щось звичайне (наприклад, людина виявляла засмічення в кухонній раковині) або пов'язане з хорошими або поганими прикметами. Добровольці на тій же мові відповідали на запитання про свої почуття в такій ситуації.

Звичайні пригоди, описані і німецькою, і англійською, не впливали на почуття учасників. А ось прикмети викликали менш сильні емоції, коли добровольці читали і відповідали англійською, а не німецькою. У людей, які читали і відповідали англійською, негативні та позитивні емоції, які виникали з-за поганих і гарних прикмет, були менш інтенсивними. До речі, попередні дослідження показали: люди, думаючі на другому мовою, мислять раціональніше і менше покладаються на інтуїцію.

Ранее портал "Знай.ua" повідомляв про мовний конфлікт з Угорщиною

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
мова, забобон, прикмета
Відкриття допоможе в подальших дослідженнях визначення ефективності методів лікування раку
0
0
23:03 19.08.2018
Фото астронавтові вдалося зробити через ілюмінатор МКС
0
0
22:45 19.08.2018
Нова епідемія торкнеться в першу чергу Китай та інші країни, що швидко розвиваються
0
0
22:00 19.08.2018
Такий взаємозв'язок спостерігався не тільки у старих тварин, але й у відносно молодих
0
0
21:15 19.08.2018
Така суміш знижувала ризик передчасної смертності у гризунів на 65%
0
0
19:00 19.08.2018