Став відомий побічний ефект вивчення іноземних мов

поділитись
Знайомство з іншими культурами послаблює наші забобони

Дослідникам університету Тренто вдалося з'ясувати цікавий побічний ефект від вивчення іноземних мов. З'ясувалося, що люди, які стикаються з описом ситуацій, які виступають тригером для актуалізації забобонів, менше схильні сприймати їх всерйоз, якщо прочитали опис іноземною мовою. Крім того, як повідомляють російські ЗМІ, вивчення інших мов і взагалі знайомство з іншими культурами надає мисленню людини більш раціональний і виважений характер.

Добровольці читали описи різних подій англійською або німецькою мовою. Події відбувалися у важливий день, приміром, вранці перед іспитом. Учасники повинні були представити себе в цих ситуаціях. Кожен раз перед важливою подією траплялося щось звичайне (наприклад, людина виявляла засмічення в кухонній раковині) або пов'язане з хорошими або поганими прикметами. Добровольці на тій же мові відповідали на запитання про свої почуття в такій ситуації.

Звичайні пригоди, описані і німецькою, і англійською, не впливали на почуття учасників. А ось прикмети викликали менш сильні емоції, коли добровольці читали і відповідали англійською, а не німецькою. У людей, які читали і відповідали англійською, негативні та позитивні емоції, які виникали з-за поганих і гарних прикмет, були менш інтенсивними. До речі, попередні дослідження показали: люди, думаючі на другому мовою, мислять раціональніше і менше покладаються на інтуїцію.

Ранее портал "Знай.ua" повідомляв про мовний конфлікт з Угорщиною

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
мова, забобон, прикмета
"Займатися любов'ю" у слов'ян означало: "ється", "пежитись", "тетеритись"
0
0
14:06 27.05.2018
Варто уважно ознайомитися з рекомендаціями
0
0
09:27 27.05.2018
Фахівці з'ясували, який негативний вплив на організм здатні надавати щоденні затори на дорогах
0
0
09:01 27.05.2018
Американські дослідники вирішили перевірити знання місцевих жителів. Цікава картина
0
0
08:52 27.05.2018
Плита пісковик служила для стародавніх індіанців календарем або сонячним годинником
0
0
07:46 27.05.2018