У пошуках істини людина здатна піти на багато що і здатна багато чого подолати. Археологічні розкопки вже показали нам значну частину історичних подій, які проливають світло на сучасну еволюцію всього нашого виду.

Але незважаючи на розвиток технологій, вчені досі не можуть розшифрувати деякі з важливих документів. Хто зна, може саме в них і криється таємниця існування людства.

Срібний сувій


При розкопках стародавнього йорданського міста Джараш археологи наткнулися на крихітний срібний амулет. У 2015 році вченим вдалося розгорнути мікроскопічний сувій, не пошкодивши його. Виявилося, що вся внутрішня сторона покрита дивними письменами, які не перекладаються ні на одну існуючу мову.

Кодекс Селден

Рукопис зроблений з шкіряних смужок, покритих для збереження левкасом. П'ять сотень років провів цей манускрипт під шаром гіпсу: тільки в минулому році вчені просканували старовинний міштекський рукопис і виявили прихований текст. Зрозуміти його ми не можемо досі.

Закінфській кодекс

На сторінках цієї древньої книги колись давно було записано оригінальне "Євангеліє від Луки". Але потім хтось акуратно стер весь текст, щоб повторно використати папір - мабуть, людина навіть не підозрювала, що саме вона стирає. Сьогодні спектроаналіз дозволяє дослідникам побачити букви оригінального тексту, але до розшифровки пройде ще чимало часу.

Рукопис Войнича

Ілюстрований кодекс датують 1404 роком, тобто написаний він був в епоху раннього Відродження. На сторінках рукопису немає жодного достовірного зображення земних тварин і мова, якою він написаний, не може бути розшифрована. Вважається, що невідомий алхімік спеціально розробив таємничу мову, яка не існує в реальності, але має сенс.

Артефакт Цзяху


Це багато в чому умовний термін, яким позначають відразу кілька черепків з написами, виявлені вченими в провінції Хенань. Вчені датують написи 6 600 роком до нашої ери, але не можуть розшифрувати жодної з них.

Кодекс Copiale

Це німецька зашифрований рукопис другої половини XVIII століття, що містить інформацію про таємне товариство масонського типу під назвою «Oculisten». Манускрипт був записаний незрозумілими символами, умляутами та літерами грецького і латинського алфавітів. На даний момент дослідники зуміли розпізнати декілька перших сторінок кодексу. Однак, численні відсилання до зашифрованих імен братів-масонів серйозно ускладнюють дослідницьку роботу.

Кодекс Рохонці

Нерозшифрований манускрипт був знайдений в бібліотеці князів Баттьяні в Рехниці. В даний час більшість вчених поділяє думку Кароля Сабо про те, що кодекс є містифікацію, створеною трансильванським антикваром Самуїлом Немешем.