Левіафани, дельфіни, морські єдинороги – багато міфічних тварин наділені різноманітними суперсилами, але жоден не володіє безсмертям. Між тим, на Землі реально існує тільки один вид, який здатний жити вічно. Знайомтеся: Turritopsis dohrnii – безсмертна медуза.

Що це таке?

Мала медуза Turritopsis dohrnii має діаметр купола всього в 4,5 мм. Власне, цей вид можна назвати різновидом зоопланктону, з яким і воліє мігрувати медуза. Вперше вчені відкрили Turritopsis dohrnii ще на початку цього століття, а кілька років тому прийшли до дивовижного висновку: вона може жити вічно.

Де мешкає?

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Вид зародився в Карибському морі, але давним-давно поширився майже на всю земну кулю. Turritopsis dohrnii виявляли і в Середземному морі, й біля японських берегів. Вчені з Смітсонівського морського інституту кажуть, напівжартома, що ця медуза — початок космічного вторгнення. У кожному жарті, звісно, є частка жарту: другого такого організму на Землі просто не існує.

Безсмертя

Важливо розуміти, що мова не йде про абсолютне безсмертя. Знищити настільки маленьку істотау дуже просто. Проте, саме цей вид вміє дещо, чого не може більше повторити ніхто. Будь-який інший вид медуз живе до декількох місяців: Turritopsis dohrnii, потрапляючи в несприятливі умови, просто повертається до самої першої стадії свого розвитку.

Технічне пояснення

У цій стадії медузи перестають рости купол і щупальця. Замість них тіло Turritopsis dohrnii обзаводиться відростками, на яких відростають поліпи, що їх живлять. Грубо кажучи, якщо Turritopsis dohrnii відчуває, що життя котиться по похилій — вона просто повертається в своє дитинство, щоб спробувати ще разок.

Плани вчених

Поки ще рано говорити хоч про якусь користь, яку може принести нашій увазі безсмертя Turritopsis dohrnii. Проте вчені Кіотського університету вже зараз намагаються виявити ген, який дозволяє медузі повертатися в первісний стан. Якщо це вдасться, то, теоретично, генній модифікації може бути піддана і людина. Як вам повернення в дитячий садок в якості виходу із складних ситуацій?

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що медузи стануть закускою під пиво.