Діяння, спрямовані на скорочення викидів парникових газів, які не призведуть до зупинки танення льодовиків при поточному рівні середньорічної температури атмосфери Землі — вони можуть лише незначно уповільнити його.

Відомо, що швидкість танення льодовиків в цілому залежить від двох факторів: на тривалих проміжках часу (кілька тисячоліть) вона пов'язана з взаємодією льодовика і суші, на якій він знаходиться, а на більш коротких залежить від навколишньої атмосфери і змін у кліматі. Для кожної температури атмосфери існує рівноважна маса крижаного щита — чим далі від цієї маси знаходиться льодовик, тим швидше він тане.

Завдяки моделюванню процесів танення Антарктичного і Гренландського крижаних щитів при різних температурах з'ясувалося, що при поточній середньорічній температурі загальна маса льодовиків значно перевищує рівноважну — відхилення становить близько 36%.

Повідомляється, що навіть якщо середня температура буде залишатися на нинішньому рівні, для досягнення стійкої маси льодовик повинен розтанути настільки, що цього вистачить для підвищення рівня Світового океану на 10 сантиметрів.

Популярні новини зараз

Українцям показали, що не так із сучасним ЗНО: ваші діти втікатимуть на заробітки до Польщі

Посеред крижаної російської траси автобус з українцями потрапив в аварію, є загиблі

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила розкішні груди в прозорому бюстгальтері: "Завжди так виглядаю"

Легенда МастерШеф Ектор Хіменес-Браво зняв труси і сполошив українок: "Козловський вкусив?"

Показати ще

Після цього вчені змоделювали поведінку льодовиків з урахуванням різних варіантів викидів парникових газів. Як виявилося, різниця в підвищенні рівня океану при різних обсягах викидів є незначною — основним фактором, що впливає на танення, є температура.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що відомий сервіс допоміг виявити на землі постійного холоду незвичайну знахідку. Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

У різний час вчені всього світу намагалися виявити в Антарктиді сліди стародавніх цивілізацій. Але істотних доказів для гучної заяви не завжди вистачало. А завдяки популярному у всьому світі сервісу Google Earth наукові співробітники можуть наблизитися до вирішення цього питання. Активні користувачі сервісу знайшли на теренах все ще недостатньо добре вивченого материка таємничу піраміду.